Vybavení

Vybavení školy

Kmenové a odborné učebny učebny

Většina vyučovacích hodin na Gymnáziu Pacov probíhá ve 4 kmenových třídách a 3 velkých odborných učebnách (fyziky, chemie a biologie), které se užívají také jako kmenové třídy. 2 menší odborné učebny slouží k výuce cizích jazyků.

Samostatné jsou učebny výpočetní techniky a výtvarné výchovy s fotoateliérem. Žáci užívají dále chemickou laboratoř, tělocvičnu s posilovnou, školní klub s knihovnou a také šatny, sprchy, osobní skříňky a hygienická zařízení.

Všechny prostory jsou bezbariérově přístupné a případní vozíčkáři mají vlastní WC. Učitelům a ostatním zaměstnancům slouží kabinety, sborovna, ředitelna a další prostory.

Místnosti jsou vesměs nepravidelného tvaru, protože budova měla původně sloužit jinému účelu.

Všechny učebny jsou opatřeny žaluziemi nebo zatemňovacími roletami, učebna fyziky navíc úplným zatemněním pro optické pokusy.

Interaktivními tabulemi jsou vybaveny 3 místnosti (fyzika, biologie a jazyková učebna č. 2) , všechny ostatní třídy dataprojektory a promítacími plátny.

Výpočetní technika

Celá škola je pokryta wi-fi sítí od firmy Cisco.

Každý žák má svůj uživatelský účet a své místo na síťovém disku.

Žáci mají možnost kopírovat materiály na volně přístupném multifunkčním kopírovacím zařízení formátu A3, cena za černobílou stránku  A4 je 1 Kč, za barevnou pak 4 Kč.

Učebna informatiky v současné době obsahuje 20 počítačů typu PC (čtyřjádrový nebo dvoujádrový procesor AMD či Intel,  4 až 8 GB GB RAM, většina počítačů má SSD disky, integrovaná HD grafika ATI Radeon, full HD LCD panely, zvuková a síťová karta). K dispozici jsou stolní scanner Canon střední třídy, grafický tablet Wacom, barevná laserová tiskárna Minolta formátu A3 s duplexní jednotkou, inkoustová fototiskárna A3 Canon, barevná laserová tiskárna OKI a velký full HD plasmový panel pro ukázku látky.

Dále je k dispozici 30 ks přenosných mininotebooků pro využití IT v hodinách všech předmětů.

Kromě výše uvedené počítačové učebny jsou pro studenty k dispozici volně přístupné počítače na chodbách a je zatím zachována možnost připojení vlastních notebooků ke školní síti.

Všichni učitelé mají své počítače, většinou notebooky. Na jeden počítač připadá 2,5 žáka, což je číslo srovnatelné s vyspělými zeměmi EU.

Škola dále disponuje:

  • soupravou HD videokamer se stativy,
  • nahrávacím (reportážním) zařízením zvuku,
  • videostřižnou (software Adobe Premiere Elements),
  • poloprofesionálním vybavením fotografického studia včetně studiových blesků,
  • a řadou moderních pomůcek pro výuku všech předmětů.

Gymnázium vlastní vybavení hudební zkušebny.

Všechny učebny a kabinety mají telefonní přípojku a přípojku do školní počítačové sítě (Giga Ethernet, strukturovaná kabeláž, 1 Gbit/s).

Síť LAN je připojena k výkonnému serveru Siemens (Intel Xeon 4 jádra, 16 GB RAM, 3 TB disky zapojeny v RAID) přes gigabitový switch. Připojení do internetu je nepřetržité, realizované pomocí optického spoje do akademické sítě CESNET v současné době o rychlosti cca 130–250 Mbit/s (download i upload). Používáme hardwarový router se zabudovaným proxy serverem, firewallem a DHCP serverem.

Budova školy je zabezpečena elektronickým přístupovým systémem.

Tělocvična a klub

Tělocvična má moderní novou pružnou palubovou podlahu a na ní vyznačené volejbalové a basketbalové hřiště a dále zkrácené hřiště na házenou. Hrám slouží i cvičné koše a přenosné branky na míčové sporty.

Klub byl upraven položením plovoucí podlahy a osazením zrcadel na stěny na malou cvičebnu pro účely výuky tanců a další pohybové aktivity.